Meditasyon

Sesli meditasyonlarımız aşağıda listelenmektedir. Meditasyon kaydına ulaşmak için ilgili görsellere tıklayabilirsiniz.

Serap ÖZDAĞ

Bağımlılık

Belki bir arkadaşınıza özenerek, belki üzüntülerinizi paylaşmak için, belki de yalnızlığınızı gidermek gibi masum bir sebepten başladınız sigaraya. Halbuki bedeninize olan zararını ve günden güne bağımlısı olacağınızı hesaba katmamıştınız…Artık bu hesapları yapmaya başladıysanız, 30 gün boyunca yatmadan önce bu meditasyonu dinlemek bilinçaltınızın, sigaranın bedeninize ne kadar zarar verdiğini ve ona ihtiyacınızın olmadığını sağlıkla, kolaylıkla kabul etmesine destek olacaktır.

Serap ÖZDAĞ

Bedensel İyileşme

Ruhumuz mutlaka bedenimizden önce rahatsızlanır. Fakat göz ardı eder, önemsemeyiz. Sağlıklı olmamak kimsenin istediği bir durum değildir. Bütün dualarımızın başında önce sağlık deriz, demesine ama sağlığın sadece fiziksel olmadığını unuturuz. Bu meditasyonda bedeninizin hangi durumlara tepki vermek için hastalandığı gibi birçok soruya cevap arayarak, kendinizi sorgulayacaksınız, farkındalığınızı arttırarak, rahatsızlıklarınızın çıkmasını sağlayan duygularınızı tanıyacaksınız.

Serap ÖZDAĞ

Çocuklarda Kaygılar

Çocukların okul ve özel yaşamda başarılarını arttırabilmek için, sınav kaygısını ve heyecanını dengelemek, konsantrasyon bozukluğu, dikkat eksikliği ve çalışma eksikliğini gidermek, başarıya odaklanmak, hedef oluşturmak, hayal gücünü arttırmak, kişiliğinin farkına vardırmak, kendini değerli hissettirmek, sosyalleştirebilmek, fiziksel ve ailesel sorunları ile baş edebilmesini sağlamak gibi konuları geliştirmeye yönelik çalışmalardan biri de meditasyonlardır. Gece yatarken düzenli olarak dinlenildiğinde çocuklara önemli bir destek olacaktır.

Serap ÖZDAĞ

Farkındalık

Kendimizi geliştirmek, daha mutlu, daha huzurlu, daha dengeli olmak istiyorsak ilk yapmamız gereken kendimizin farkına varmaktır. Kendi varlığımızı olduğumuz gibi kabul ederek, yıllar önce geride bıraktığımız, halen içimizde var olan çocukla iletişim kurarak, isteklerimizin, hedeflerimizin farkında olur, başkaları için değil, kendimiz için yaşarız. Meditasyon sırasında “hımmm” sesinin gücünü kullanarak, düzenli dinlediğinizde farkındalığınızın artmasını sağlayacaksınız.

Serap ÖZDAĞ

Kendini Keşfetme

Etrafımızda bulunan herkes hakkında bir fikrimiz vardır, sadece kendimizi anlatmaya çalıştığımızda söyleyecek söz bulamayız. Olumlu özellikleri söylemeye utanırken, olumsuz özelliklerimiz zaten bize ait değildir, mutlaka başkalarının parmağı vardır. Kendimizi sorguladığımız, cevapları içimize sinene kadar beklediğimiz, içimize sinmeyenleri tekrar sorguladığımız meditasyonda zamanla kendinizle ilgili sorumlulukları almaya başlayarak, kendinizi yeniden keşfetme fırsatı bulacaksınız.

Serap ÖZDAĞ

Zayıflama

Bedenimiz düşüncelerimize tepki verir, bilinçaltınız ise biriktirdiği ve bırakmadığı her kiloyu sizin yararınıza bir davranış olarak görür, yaptığınız diyetleri tepki ve saldırı olarak değerlendirir. Bu nedenle önce bilinçaltınızı ikna etmelisiniz, düzenli olarak her gece yapacağınız çalışmada, yaklaşık 30 gün sonunda bilinçaltınızı ideal kilonuza ulaşmak için ikna etmiş olursunuz.