Olumlama

Olumlama, diğer ismi ile afirmasyon cümleleri, olmasını istediğimiz bir durum için bilinçaltımıza düzenli olarak gönderdiğimiz pozitif mesajlardır. Bilinçaltımıza yerleşmiş negatif düşüncelerin pozitif düşüncelerle yer değiştirilmesi tekniğidir.

Bilinçaltımız doğduğumuz andan itibaren gördüğümüz, duyduğumuz, tattığımız, söylediğimiz her şeyi kaydeder. Onun için doğru, yanlış, iyi, kötü yoktur. Doğduğumuz günden itibaren bize öğretilen, söylenen her şey bilinç altında depolanır. O, her bilgiyi kabullenir ve tüm hayatımızı buna göre şekillendirir. Akıl yürütmez, biz uyurken bile çalışır ve tekrarla öğrenir. Biz tekrar ettikçe, onun bilgisini pekiştirmiş oluruz. Olumlama cümleleri ile çalışacaksak, öncelikle var olan düşüncemizi tespit etmeliyiz, sonra da istediğimiz durumu netleştirmeliyiz.

Olumlama ile ilgili bilmeniz gerekenler.

  1. Olumlama yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli husus; istediğimiz durum gerçekleşmiş gibi davranmaktır. Bilinçaltımızı ancak bu şekilde harekete geçirebiliriz.

  2. Olumlama cümlelerini söylerken zihninizde bir imge yaratın. İmgeleme düşünceden çok daha güçlüdür. Gözünüzü kapatın ve isteğiniz olmuş gibi hayal edin, heyecanlanın ve mutlu olun.

  3. Olumlama cümlelerinizi bir kağıda yazın ve görebileceğiniz her yere koyun. Cüzdanınıza, odanızın duvarına, dolap kapağınıza, telefonunuzun ekranına yani aklınıza gelebilecek her yere.

  4. Bu cümleleri 30 gün boyunca kesintisiz her gün tekrar etmeliyiz.

Olumlama cümlesi için tıklayınız.